Případová studie: Tvorba loga Xipex

01

Prvotní komunikace

Koncem prosince jsme se díky Facebokové skupině #HolkyzMarketingu propojily, v tu dobu ještě, s potencionální klientkou. Poptávala tvorbu loga, a tak jsme si vyměnily pár zpráv se základními informacemi.

02

Zadání a cenová nabídka

Začátkem ledna jsme měly krátký Zoom call a já jsem poprosila o následné vyplnění logodotazníku. Na základě toho jsem připravila cenovou nabídku na tvorbu loga a základního logomanuálu, o který měli také zájem. Moje nabídka byla obratem schválena. Vystavila jsem zálohovou fakturu na 50 % z odhadnuté částky, která byla do druhého dne uhrazena a spolupráce se mohla naplno rozběhnout.

03

Tvoření

Znovu jsem si prošla odpovědi v dotazníku a udělala rešerši, poté jsem začala vytvářet první skici.

Když jsem měla pocit, že jsem si naskicovala všechny potřebné myšlenky, přesunula jsem se s prací do grafického programu. Tam jsem hledala správné tvary a vybírala vhodný font.

Po několika hodinách vznikly 3 návrhy, které jsem pro lepší představu o používání loga vložila do pár mock-upů a náhledy poslala klientce na výběr.

Korektura

Přišlo pár připomínek, které jsme nejprve prodiskutovaly a dohodly se, že upravíme návrh č. 3. Přáli si změnit písmo, použít pouze černobílou barevnost, přidat slogan „účetní kancelář“ a do symbolu siluetu kočky. Vytvořila jsem více variant se dvěma různými fonty a dvěma siluetami koček a ty znovu zaslala k výběru. Definitivně vybrali variantu B. Dále jsme se v rámci vizuálního stylu domluvily na doplňkové barvě, kterou jsem zvolila fialovou.

04

Finální data

Poslala jsem fakturu s doplatkem a pustila se do přípravy finálních souborů k logu a sestavení základního logomanuálu. Protože platba dorazila téměř okamžitě, mohla jsem hned po zkompletování nahrát všechny finální soubory na Disk Google a klientce zaslat s potřebnými instrukcemi odkaz na stažení. Byl začátek posledního lednového týdne, ještě jsme podepsaly licenční smlouvu a tím měly hotovo. 🙂

Hodnocení

O něco později přišlo tohle krásné doporučení:

Chcete vidět další případovky?
Podívejte se do výběru na Instagramu. 📃🔍

Úplně první případovku najdete zde: